SAJEV Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Okul TV Çalışması

Adını Saint-Exupery'nin ünlü eseri Küçük Prens'ten alan Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı, Özel Küçük Prens Anaokulunda öğrenciler, Küçük Prens felsefesinden yola çıkılarak hayata hazırlanıyorlar. Bu felsefe ile yola çıkan kurum, kurum içerisindeki minik misafirlerinin velilerinin bilgilendirmesi için myTV merkezi TV Yönetim Sistemi kullanıyor. Ayrıca, "çocuk oyuncağı" kalıbı myTV ile eğitim kurumunda gerçeğe dönüşüyor. Öğrenciler için yaratılan TV kanalını, çocuklar yönetiyor.

Kendileri için yaratılan kanal, anaokulu öğrencileri tarafından yönetiliyor, onların istedikleri içerikler görüntüleniyor, ders aralarında kendi kanallarını izliyorlar. Kullanılan zaman dilimli programlama ile öğrencilerin ders arası saatleri içerikleri önceden programlanıyor ve onların ilgisini çekecek eğitici, öğretici içerikler görüntüleniyor.

Ders aralarında öğrencilere yönelik yapılan yayınlar, ders saatlerinde veliler, öğretmenler ve kurum personelleri için belirlenen, bilgilendirici ve eğitici içeriklere dönüşüyor. Televizyonların performans raporlarıyla, TV'lerin günün hangi saatinde açılıp kapatıldığı, TV'nin açık olup olmadığı, görüntülenen içeriklerin ne sıklıkta ve ne süreyle yayınlandığı raporlanıyor.
Tek merkezden yönetilen sistem kurum tarafından yüklenen video ve poster içeriklerinin yanı sıra, güncel gündem, yaşam, sanat, eğitim haberlerini, canlı hava durumunu ve merkezi saati görüntülüyor.

Makaleyi Paylaş