Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Kurumsal TV Projesi

Türkiye'de son yapılan nüfus sayımı ve yerel yönetimlerde yapılan değişikliklerle nüfusun %93'ü belediye sınırları içerisinde yaşamaktadır. Buda yerel yönetimlerin geniş bir coğrafyada vatandaşlara hizmet vermesi anlamına gelmekte ve yerel yönetimlerin önemini ortaya koymaktadır. Muğla Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi olan 14 belediyeden biridir. Muğla genelinde su alyapı çalışmaları ile ilgilenmek ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet vermek amacıyla Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) kurulmuştur. İl genelinde toplam 428.250 abonesi olan MUSKİ, 34 abone tahsilat merkezi ve 5 adet mobil tahsilat aracıyla vatandaşlara hizmet vermektedir.

Kuruluş aşamasından günümüze kadar sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışan, üreten ve Muğla'nın her noktasına hizmet götüren MUSKİ, abone merkezlerinde, myTV TV Yönetim Sistemi kullanarak, çağdaş hizmet anlayışında birkez daha öncü kuruluşlardan olmuştur. Kurulan kapalı devre myTV TV sistemi ile MUSKİ TV'yi hizmete açmış, abone merkezlerine gelen vatandaşlara, yapmış oldukları hizmetleri, tamamlanan çalışmalarını, şiddetli yağış vb.gibi dikkat edilmesi gereken hava olaylarını, ıslah çalışmalarını ve icraatlerini anında duyurmaktadırlar. Tek merkezden yönetilen, abone merkezlerindeki TV'lerden, işlemlerini yaptırmak üzere bekleyen vatandaşlara, gündem haberleri, hava durumu, sağlık, yaşam, teknoloji haberleri gibi canlı haber akışları ile vatandaşların TV'leri takip etmelerini sağlanmaktadır.
Kurulan myTV sistemiyle, yapılan duyurularda dinamik kare kod kullanılarak, vatandaşların akıllı telefonlarından, ilgili web sayfasına anında bağlanabilmeleri sağlanmıştır. Genel müdürlükten yönetilen MUSKİ TV, yönetilen içerilerin detaylı raporlanması, geniş bir coğrafyaya yayılmış olan abone merkezlerinde, hava durumlarının il bazında verilmesi, filigran uygulaması ile TV'lerde Kanal Logosu uygulaması gerçekleştirilmiştir. Televizyonların performans raporlarıyla, abone merkezlerindeki TV'lerin günün hangi saatinde açılıp kapatıldığı, TV'nin açık olup olmadığı, görüntülenen içeriklerin ne sıklıkta ve ne süreyle yayınlandığı raporlanmaktadır. Genel müdürlükten yönetilen video ve poster içeriklerinin yanı sıra, kayan yazı biçiminde verilen bilgilendirme mesajlarıyla, tıpkı haber kanallarındaki gibi gündem haberleri ve duyuruların yapılması sağlanmıştır.

Makaleyi Paylaş